917 views 1 comment

Majstrovstvá SR
veteránov 2014

by on 1. júna 2014
 

Majstrovstvá sa tento rok konali v Trenčíne, v telocvični na Jilemnického ul. a zúčastnilo sa ho až 48 mužov a 37 žien z 22 oddielov (Spoje Bratislava, ŠKB Koliba Bratislava, Filozof Bratislava, ALIQ Bratislava, MBK PE Malinovo, Slávia Trnava, BENNI Nitra, GYPY Piešťany, CEVA Trenčín, BK MI Trenčín, M-Šport Trenčín, Gymnázium Partizánske, Loko Banská Bystrica, AC UNIZA Žilina, KBŠ Dolný Kubín, Družstevník Klenovec, Lokomotíva Košice, KPŠ Košice, KBC Košice, PBA Prešov, KGB Rožňava a BC Prešov).

Hráči štartovali v štyroch vekových kategóriách. Najmladšími účastníkmi boli mladší veteráni a veteránky (muži nad 40, ženy nad 30). Nasledovali starší veteráni a veteránky (muži nad 50, ženy nad 40), najstarší veteráni a veteránky (muži nad 60, ženy nad 50) a poslednou, zároveň novou kategóriou boli ženy superveteránky (ženy nad 60).

Najúspešnejšími hráčmi sa stali Jaroslav Kozák (Lokomotíva Košice) a Kvetoslava Sopková, rod.Orlovská (BC Prešov). Kozák štartoval v najstarších veteránoch a vo finále dvojhry si poradil s Eugenom Mešťánkom (Spoje Bratislava). Vo štvorhre potom zvíťazil práve s Mešťánkom a hetrik zavŕšil v miešanej štvorhre s Tamarou Milly (Filozof Bratislava) po porážke dvojice Mešťánek/Mošková (Spoje Bratislava/CEVA Trenčín).
Sopková si v mladších veteránkach vo finále poradila s Janou Markovou (Koliba Bratislava). Vo štvorhre spolu Pokornou (KPŠ Košice) porazili pár Mrázová I./Minarovičová (Spoje Bratislava) a v miešanej štvorhre s Brestovským (BENNI Nitra) zaknihovali prvenstvo nad dvojicou Kašela/Eliášková (KBC Košice/CEVA Trenčín).

Medzi ďalších nemenej úspešných hráčov by sme mohli zaradiť už spomínaného Eugena Mešťánka (Spoje Bratislava), ktorý získal jedno prvé a dve druhé miesta. Juraj Brestovský (BENNI Nitra) sa mohol tešiť z dvoch víťazstiev a jedného druhého miesta. Taktiež Ľuba Hanzušová (KPŠ Košice) zvíťazila vo dvojhre a štvorhre starších veteránok a z miešanej štvorhry si odniesla druhé miesto.

Ani zástupcovia BKLOKYBB neodišlo z podujatia naprázdno. Naše dievčatá Denisa Husáková a Petra Vajsová si z podujatia odniesli medailové ocenenia za 3. : miesto v kategórii Štvorhra mladších veteránok. Ďalším zastúpcom nášho družstva bol Oldřich Husák, ktorému sa tentokrát nepodarilo dosiahnuť na pódiové umiestnenie.
Všetkým oceneným gratulujeme!

Organizátor podujatia

Hlavný partner podujatia

Partneri podujatia

Miesto a termín konania podujatia

Miesto Telocvičňa: Jilemnického ul., Trenčín
Termín 24. 05. 2014

Zdroj: Slovenský zväz bedmintonu

 

Details
 
Druh Podujatia
Hover To Rate
User Rating
 
Informovanosť o podujatí

 
Organizácia podujatia

 
Priebeh podujatia

User Score
1 rating

You have rated this

comments
 
Leave a reply »

 

Leave a Response 

Informovanosť o podujatí

Organizácia podujatia

Priebeh podujatia