592 views 0 comments

Majstrovstvá Európy v speedmintone 2014

by on 1. augusta 2014
 

Speed badmintonový vrchol sezóny je za nami. Štvrté Majstrovstvá Európy boli po Liverpoole, Belehrade, Poreči pridelené poľskej Varšave. V priestrannom tenisovom areáli Warszawianka sa zišlo vyše 350 hráčov z 20 krajín. Slovensko reprezentovalo 27 hráčov od U14 po O50.

Už prvý hrací deň – štvrtok nám priniesol hneď dva triumfy. Postarali sa o ne juniori v oboch kategóriách U18 double. Nikola Bariaková (SpeedFUn Podbrezová) s Kristínou Ščavnickou (SBK Lipany) a rovnako Patrik Turňa (SpeedFUn Podbrezová) so spoluhráčom Adamom Kakulom (SBK Topoľčany) získali pre Slovensko zlaté medaily.
Druhý deň počasie neprialo a všetky zápasy sa hrali na prekrytých kurtoch, čo spolu s výpadkom hracieho softwaru spôsobilo sklz, ktorý ale v konečnom dôsledku napravila poveternostne takmer ideálna sobota.

V poradí tretiu, bronzovú, medailu pridala Ema Nešťáková (Insport SK team) v kategórií U14. Lucia Pančíková (SpeedFUn Podbrezová) stroskotala v play-off na konečnej víťazke Slovinke Rebeke Škerl.

Výborne mali rozohratý turnaj aj naše juniorky U18, z ktorých sa až tri prebojovali na stupne víťazov. Slovenské finále na centrálnom kurte bolo príjemnou prezentáciou slovenského speed badmintonu. Najúspešnejšia bola opäť Nikola Bariaková, pre ktorú to bol totálny dvojitý zasah a s dvoma zlatými medailami zo svojich kategórií ju nenapodobnil nikto. Striebro putuje Terke Gibalovej (Lokomotíva Banská Bystrica) a bronz Tamare Lukáčovej (SBK Lipany). Škoda smolného vypadnutia Kristíny Ščavnickej, ktorá len s jednou prehrou nepostúpila zo skupiny.

V U18-tke chlapcov sme mali oboch zlatých zo štvorhry. Patrik Turňa prehral vo štvrťfinále s momentálne najlepším juniorom Maďarom Pálinkášom. Bohužial na rovnakom stupni skončil favorizovaný Adam Kakula, ktorý prechádzal turnajom ako nôž maslom, kým nenarazil na neskoršieho finalistu mladého Slovinca Jovana. V troch setoch dostal Adam mentálnu príučku, ktorá bude verme do budúcna prínosom pre zvládanie vypätých situácií.

V dospelých štvorhrách nás so cťou reprezentovali dvojice Andrej Ostrihoň (Lokomotíva Banská Bystrica) / Lenka Levková (Insport SK team), Henrieta Syč-Kriváňová (Lokomotíva Banská Bystrica) / Ján Ščavnický (SBK Lipany), Barbora Syč-Kriváňová / Lucia Syč-Kriváňová (obe Lokomotíva Banská Bystrica) a bratia Vladimír a Marián Pjechovci (SBK Lipany). Všetky štyri páry skončili v nabitej konkurencií vo štvrťfinále.

V TOP kategóriách mužov a žien sme mali štvorice žien a mužov. U žien sa najďalej do štvrťfinále dostala Barbora Syč-Kriváňová, kde prehrala s finalistkou Nemkou Greune. Asi najväčší úspech vzhľadom na konkurenciu a náročnosť dosiahol Ján Ščavnický, ktorý po vyradení slovenskej rankingovej jednotky Andreja Ostrihoňa postúpil aj cez výborného Švéda Ericssona až do semifinále. Tam ho zastavil až Srb Stankovič.

Celkový medailový zisk Slovensko vytiahlo v rebríčku úspešnosti na druhé miesto z dvadsiatich zúčastnených krajín, čo je úžasný výsledok. Je to aj hnacím motorom pre realizáciu plánov, ktoré chce SASB a speed badminton ako šport na Slovensku riešiť v najbližsom období. Priority: mládež, školské súťaže a hráčska základňa na všetkých úrovniach sú veľkým sústom, ktoré je potrebné riešiť systematicky.

Všetky výsledky sú dostupné na stránke ISBO tu.

Zdroj: sasb.sk

Miesto a termín konania podujatia

Miesto Varšava
Termín 24. – 27.07.2014

Na stiahnutie

Details
 
Druh Podujatia
Hover To Rate
User Rating
 
Informovanosť o podujatí

 
Organizácia podujatia

 
Priebeh podujatia

User Score

You have rated this

Be the first to comment!
 
Leave a reply »

 

Leave a Response 

Informovanosť o podujatí

Organizácia podujatia

Priebeh podujatia