974 views 0 comments

Turnaj v plážovom tenise
BT Slovakia VII / 2014

by on 22. septembra 2014
 
Úžasný, vynikajúci, super

Aj takéto boli reakcie na turnaj série majstrovstiev Slovenska, ktorý sa konal v sobotu 20.9.2014 o 09.00 hod v Beach Aréne na Strednej zdravotníckej škole (Tajovského 24) v Banskej Bystrici, pod záštitou BKLOKYBB n.o.

Nevyzeralo to sľubne…

Pre športy vykonávané pod šírim nebom je jedným z faktorov, ktoré ovplyvnia úspešnosť podujatia aj počasie. A s nim to na začiatku naozaj nevyzeralo sľubne. Prvé kvapky, ktoré sa na nás spustili zo zamračenej oblohy v nás vyvolali obavy, či sa vôbec turnaj uskutoční. Aj keď sa nás Michal Straka, riaditeľ Strednej zdravotníckej školy v Banskej Bystrici, snažil upokojiť slovami: „Do dvanástej sa vyčasí…“, neverili sme. Prišlo však na jeho slová. Keď vyšli prvé slnečné lúče, svitla v nás iskierka nádeje. Žeby nebolo všetko stratené?

Kto nebol môže ľutovať

Hlavného turnaja sa zúčastnilo celkovo 12 párov z toho 8 mužských a 4 ženské.V priebehu dňa sa kvôli veľkému záujmu zaradila aj súťaž zmiešaných dvojíc. Do tejto kategórie sa prihlásilo sedem mužsko-ženských párov. Ukázalo sa to ako vynikajúce rozhodnutie, ktoré bolo zároveň veľmi príjemným sprestrením celodenného športového programu.

Základná časť turnaja sa hrala herným systémom „každý s každým“ (muži v dvoch skupinách, ženy v jednej skupine), na základe ktorého sa určil rozpis zápasov v tzv. „pavúku“, v záverečnej fáze turnaja. Rozpis zápasov zmiešaných dvojíc vychádzal z aktuálnej výkonnosti jednotlivcov mužsko-ženských párov.

Muži

AVANTGARD BOYS Šabata Radovan
Miklušičák Peter
GUMKÁČI Kurtis Andrej
Pažický Michal
LAST MINUTE Ivan Michal
Nešták Tibor
NOVÁ KRV Novák Ivan
Karlubík Adam
PAT A MAT Ostrihoň Andrej
Syč-Kriváň Ľubomír
PRO TEAM ZIDAN Bíreš Martin
Novák Jakub
TK Daubner Roderik
Ryba Filip
VLCI Stodolovsky Jakub
Strelecký Michal

Ženy

DISKOGULE Sedláková Valentína
Polivková Ivana
E.M.A. Páleníková Katarína
Neštáková Ema
MNE JE JEDNO Syč-Kriváňová Henrieta
Pančíková Lucia
NO ADD. Syč-Kriváňová Barbora
Ternuščáková Nikola

Muži – A

BT_VII_2014-4H_MUZI-A

Ženy

BT_VII_2014-4H_ZENY

Muži – B

BT_VII_2014-4H_MUZI-B

Muži – 4hra

BT_VII_2014-4H-MUZI-FINALE

Ženy – 4hra

BT_VII_2014-4H_ZENY-FINALE

Mix – 4hra

BT_VII_2014-4H_MIX

Muži – 4hra

1. miesto GUMKÁČI
2. miesto AVANTGARD BOYS
3. miesto VLCI
4. miesto NOVÁ KRV

Ženy – 4hra

1. miesto NO ADD.
2. miesto E.M.A.
3. miesto DISKOGULE
4. miesto MNE JE JEDNO

Mix – 4hra

1. miesto MIŠO – KAČA
2. miesto ANDREJ – BARBORKA
3. miesto ĽUBO – HEŇA
4. miesto TIBOR – EMA

Exhibícia legiend!

Aj keď plážový tenis nemá na Slovensku veľkú históriu, dovolím si zápas v kategórii 110+ nazvať exhibíciou legiend. Pochopia to pravdepodobne len tí, ktorí ho videli na vlastné oči. Piesok lepiaci sa na vypracované spotené telá, životné nasadenie, smeče á la Pete Sampras, či neuveriteľné skoky až lety po zdanlivo nechytateľných loptičkách. Týmto všetkým nás poctili profesionáli, ktorí v strednej európe nemajú absolútne žiadnu konkurenciu. Jednotlivé páry tvorili legendy zvučných mien, akými sú: Martin Švec (poslanec Mestského zastupiteľstva (MsZ) a zároveň Primár oddelenia otorinolaryngológie – ORL fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici), Jozef Gibala (predseda správnej rady BKLOKYBB n.o. a zároveň zamestnanec Múzea SNP v Banskej Bystrici), Ľubomír Syč-Kriváň (prezident Slovenskej asociácie speed badmintonu) a v neposlednom rade najstarší účastník turnaja Štefan Vaško (viacnásobný majster Slovenska v bedmintone, riaditeľ BKLOKYBB n.o.). Zaujímavosťou bol aj vek profesionálov. Súčet ich rokov bol 231 (Švec/Gibala 110 a Syč-Kriváň/Vaško 121). Takýto vek by bol problémom aj pre šport akým je napr. šach a nie pre šport kde sa hrá na nestabilnom podklade pod horúcim Slnkom a kde počujete rinčanie kostí ;-). Toto všetko v nás vyvolávalo obavu a keby jedným z účastníkov zápasu nebol lekár, možno by zápas športová komisia turnaja ani nepovolila ;-).
Hviezdny zápas sa však hral a hral sa na 4 hry (gemy), pričom v prípade nerozhodného stavu (keďže bolo potrebné vyhrať o dva gemy) by nasledovala skrátená hra (tajbrejk, tiebreak). A tak aj bolo. Kvalitná hra na oboch stranách priniesla rozuzlenie až v samotnom závere. Vyhrali síce mladíci („zasrani“ – ako odznelo z úst jedného z účastníkov, hádajte koho…;-) avšak my všetci vieme, že Tí skúsenejší v závere zámerne poľavili ;-).

Teraz však celkom vážne. Je naozaj úžasné, vynikajúce a aj super, keď staršie generácie idú príkladom nám mladším, keď sú pre nás inšpiráciou. Keď je vďaka nim vidieť aj v zápale hry úsmev a radosť na tvárach všetkých, ktorí sa na takýchto podujatiach zúčastnia bez ohľadu na vek, pohlavie, pôvod.

Šport má spájať ľudí a robiť ich šťastnými. Myslím si, že toto podujatie splnilo svoj účel na 100% a verím, že nebude posledným takéhoto charakteru, ktoré bude BKLOKYBB n.o. organizovať. Ďakujeme partnerom, bez ktorých by podujatie nevzniklo a to hlavne spoločnosti ESG a Cinema+ spol. s r. o. Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí svojou ochotou pomôcť ale aj svojou prítomnosťou prispeli ku príjemnému priebehu podujatia názvaným BANBY CUP 2014. No a samozrejme nemôžem zabudnúť na Ľubomíra Syč-Kriváňa, ktorého kulinárske umenie sa prenieslo do nezabudnuteľných chutí guláša zasluhujúceho Michelinskú hviezdu ;-).

Organizátor podujatia

BKLOKYBB n.o.

Miesto a termín konania

Miesto Beach aréna
Tajovského 24
Banská Bystrica

(Stredná zdravotníka škola)
Termín 20. 09. 2014
Details
 
Druh Podujatia
Hover To Rate
User Rating
 
Informovanosť o podujatí

 
Organizácia podujatia

 
Priebeh podujatia

User Score
1 rating

You have rated this

Be the first to comment!
 
Leave a reply »

 

Leave a Response 

Informovanosť o podujatí

Organizácia podujatia

Priebeh podujatia